Hedvábný shantung

Shantung (česky šantung) je typ látky vyráběné z pravého hedvábí. Jde o silnější, pevnou látkou s velkou hustotou nití. Hedvábný shantung má původ v čínské provincii Shandong, která byla dříve klíčovým kulturním a náboženským centrem pro taoismus, buddhismus a konfucianismus. Římané Shandong překřtili na Shantung a stejně pojmenovali i hedvábnou látku, kterou z této provincie vyváželi do dalších oblastí Číny a do Říma.

Shantung je tkaný prostým způsobem z ne zcela hladkých hedvábných vláken. Shantung je velmi podobný Dupionu, ale bývá o něco lehčí, jemnější a má na sobě méně nepravidelností než dupion, často se z něj šijí večerní šaty, slavnostní nebo svatební oblečení.

Ukázka hedvábného shantungu

prave-hedvabi-latky-shantung

Krémový, popelavě šedý shantung koupení v čínském online obchodě.

Fuchsiové šaty Rosario z hedvábného šantungu

Fuchsiové šaty Rosario z hedvábného šantunguv byly k dostáíní v eshopu Net-a-Porter. Šaty jsou vystužené tak, aby dekolt a ramena nesjížděla dolů. Po sezónní slevě 60 % byly šaty k dostání za 573 €, přibližně 14.940 Kč.

Fuchsiové mini šaty s odhalenými rameny a velkými balonkovými rukávy. Materiál 100% hedvábí - shantung.

Fuchsiové mini šaty s odhalenými rameny a velkými balonkovými rukávy. Materiál 100% hedvábí - shantung. Zdroj: Net-a-Portercom, značka Rosario..

Další druhy látek ze 100% pravého hedvábí

Mohlo by vás zajímat