Prada a Raf Simons brzy představí první společnou kolekci

21. 10. 2020 9:36, redakce

Letos v dubnu dala Prada Group světu vědět, že domluvila výjimečnou kreativní spolupráci, která do budoucna ovlivní podobu kolekcí značky Prada. S Miucciou Pradou bude úzce spolupracovat opěvovaný návrhář Raf Simons. Jde o spojení dvou velikánů, výjimečných osobností a excelentních designérů.

Nová pozice ve firmě dostala název co-creative director a Raf Simons bude mít stejné rozhodovací pravomoci jako Miuccia Prada. Unikátní partnerství dvou silných a vyhraněných osobností vzniklo díky hlubokém vzájemnému respektu a otevřené komunikaci.

Raf Simons je skvělý designér a podoba první kolekce, na které pracuje společně s Miucciou Pradou, zajímá snad každého, kdo se o módu zajímá. Tou první bude kolekce dámského oblečení na jaro a léto 2021, kterou Prada představí na Milan Fashion Week už 24. září.

Raf Simons. Ukázka z módní přehlídky.

Raf Simons. Ukázka z módní přehlídky, která představila kolekci pánské módy na sezonu AW20. Zdroj: Rafsimons.com

Co Miucciu Pradu a Rafa Simonse spojuje

Znovuobjevování věcí, které už tu byly, inovace, skvělé nápady, provokace, chuť posouvat hranice, experimentovat a přijímat výzvy, to všechno mají Miuccia Prada a Raf Simons společné. Určitě půjde o svobodný kreativní dialog.

Oba se zajímají o současné vizuální umění, výtvarné umění, sochařství, moderní design, architekturu a urbanismus. Dosavadní módní kolekce jejich umělecké založení reflektují, ty nadcházející budou určitě také.

Sídlo a prostory Fondazione Prada v Milánu

Fondazione Prada, muzeum současného umění, kulturní centrum a architektonický skvost v italském Milánu. Zdroj: Milanmuseumguide.com

Miuccia Prada je neuvěřitelně kreativní a vedle politických věd vystudovala pantomimu. V minulosti na svých kolekcích spolupracovala s celou řadou umělců. V roce 1993 založila Fondazione Prada, muzeum centrum současného umění a kultury v italském Milánu a zároveň architektonický skvost, kde se každoročně koná několik zajímavých výstav.

Prostory pro Fondazione Prada našla v komplexu budov bývalého lihovaru. O rekonstrukci se postalo architektonické studio OMA, které spoluzakládal slavný nizozemský architekt a urbanista Remment Lucas Koolhaas.

Umělecká módní fotografie Prada, kožený kabát a výrazné brýle s béžovými hranatými obroučkami.

Umělecká módní fotografie, skvělé jsou výrazné brýle s béžovými hranatými obroučkami. Zdroj: Prada.com, Prada ve spolupráci s Kajsa Ståhl from ÅBÄKE.

Belgický módní návrhář Raf Simons se vždy zajímal o architekturu a veškeré vizuální umění. Vystudoval design nábytku a industriální design. Po promoci v roce 1991 chvíli pracoval jako návrhář nábytku do galerií a soukromých interiérů.

Před tím pobýval nějaký čas ve studiu úspěšného návrháře Waltera van Beirendoncka, člena skupiny The Antverp Six, který působí na prestižní Royal Academy of Fine Arts Antwerp. Raf Simons mu pomáhal s přípravou módních přehlídek, showroomů a kolekcí umění.

Linda Loppa, vedoucí sekce módy na Antwerp Royal Academy ho přemluvila, aby na škole studoval. Rozhodl se pro individuální studium oboru Menswear Design. Krátce po dokončení studia v roce 1995 založil vlastní značku Raf Simons.

Za zmínku stojí spolupráce Raf Simonse s umělcem Sterlingem Rubym. Dlouhodobá společná práce z nich udělala přátele, kteří společně připravují kolekce na módní přehlídky a také design obchodů značky Raf Simons.

Raf Simons. Ukázka z módní přehlídky.

Raf Simons. Ukázka z módní přehlídky, která představila kolekci pánské módy na sezonu AW20. Zdroj: Rafsimons.com

Mohlo by vás zajímat